en

Jakub Karwowski

Współzałożyciel i prezes studia animacji Letko w Warszawie.

 

Współtwórca koncepcji projektów animowanych, konsultant scenariuszowy, producent wykonawczy oraz Head of Positivity studia, które prowadzi od 2015 roku. Członek Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji.

 

Studiował muzykologię na UJ w Krakowie, Fotografię na wydziale operatorskim PWSFTViT w Łodzi oraz na ITF w Opavie. Doktorant na ASP w Krakowie oraz PWSFTViT w Łodzi.

 

Ma na swoim koncie udział w realizacji ponad 20 projektów animowanych, będących w większości koprodukcjami międzynarodowymi. Jest min. producentem wykonawczym serii „Odo” sprzedanej do telewizji w ponad 100 krajach, filmu pełnometrażowego „Jacob Mimmi i gadające psy” dystrybuowanego w kinach w ponad 10 krajach oraz jednym z koproducentów filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta” – zdobywcy Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni w 2020 roku.

 

Jako artysta jest twórcą 8 autorskich projektów wystawianych w ponad 50 krajach. Reprezentowany przez galerie w Lizbonie, Nowym Jorku i Hamburgu. Jego prace są w kolekcjach min. MoMA Trust, Statoil Collection czy kolekcji Modelskich, Jest wykładowcą Wyższej Szkoły Fotografii i Projektowania w Warszawie gdzie prowadzi autorską pracownię dyplomową.

 

Dodatkowe informacje