en

Olga Bieniek

Absolwentka wydziału produkcji filmowej i telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1995 roku współpracowała z Telewizją Polską (kierownik produkcji, producent). Przygodę z filmem fabularnym rozpoczęła w 2009 roku od pełnienia funkcji kierownika produkcji w filmie „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reż. Antoniego Krauze.

 

Od 2010 roku współwłaścicielka (obok Mirosława Piepki) i producentka w firmie FILMICON. Wyprodukowała oraz nadzorowała jako kierownik produkcji takie tytuły jak: film fabularny „Układ zamknięty” w reż. Ryszarda Bugajskiego, film dokumentalny „Czarna skrzynka” w reż. Krzysztofa Kowalskiego oraz ostatnio ‘Kamerdyner” w reż. Filipa Bajona. 

 

Nagrodzona przez  stowarzyszenie Pracodawcy RP prestiżową nagrodą Wektor 2012 „za odwagę w dążeniu do przedstawienia prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą, oraz za niezwykły upór, dzięki któremu realizacja filmu stała się możliwa”. Otrzymała także „Medal Europejski” przyznawany dorocznie przez Business Centre Club a także statuetkę „Kobiety Sukcesu Województwa Pomorskiego”.

 

Uhonorowana także przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych za najlepszy debiut producencki (pierwszy film) za film „Układ zamknięty”. 

Dodatkowe informacje